Merhabalar,

Ben adres çubuğundanda bildiğiniz üzere Çağrı Can Bozkurt, yazılım geliştiricisiyim.

İlk olarak orta okul yıllarımda php ile web tabanlı bir oyun yapmak için yazılıma giriş yaptım. O zamanlar çok yaygın olan web tabanlı savaş oyunlarından özenerek bende öyle bir oyun yapmak istiyorum. Bunun için internette araştırma yaptım ve karşıma php çıktı. Forumlarda sorular sorarak araştırmalar yaparak öğrenmeye başladım.

Sonrasında oyunu bitiremesem de lise yıllarımda bunun ile para kazanabileceğimi farkettim ve ufak tefek yazılımlar yaparak forumlar üzerinden sattım. Ayrıca freelance işler almaya başladım.

Liseden mezun olduktan sonra 2011 yılında bir yazılım firmasında php developer olarak çalışmaya başladım. 1 yıl sonra 2012’de de Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği uzaktan eğitim programına kayıt oldum. Uzaktan eğitim programı sayesinde hem kariyer edinip hemde akademik olarak kendimi geliştirme fırsatı buldum.

2014 yılında php dilinden .net dünyasına geçiş yaptım. O günden bu güne .net mvc ve .net core üzerinde çalışmaktayım. Redis, RabbitMQ, Docker, nginx, Mongodb bol bol kullanmaktayım.

Aynı zamanda freelance olarak yaptığım projelerde daha çok nodejs, mongodb ve vuejs kullanmaktayım.

Diğer platformlardan takip etmek isterseniz;

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/cagricanbozkurt/

Github: https://github.com/cagrican

Instagram: https://instagram.com/cagrican

Twitter: http://twitter.com/cagri_can

Teşekkürler